Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se nevešlo do Zpravodaje č. 2

7. 7. 2012

 

Vážení čtenáři našich web stránek a Zpravodaje SDČR,

    oslovili jsme již v dubnu mnohé naše organizace s přáním – posílejte nám svoje aktuální příspěvky, zařadíme je do nejbližšího Zpravodaje. Jenomže situace, kdy premiér české vlády odmítl jednat s Radou seniorů ČR kvůli valorizaci důchodů a dalších zákonů, si nakonec vyžádala svolat v krátkém čase historicky první demonstraci seniorů a sepsané oprávněné požadavky předat přímo na Úřad vlády. A z této demonstrace jsme aktuálně do Zpravodaje č. 2 zařadili více příspěvků, abychom naše členy a veřejnost pravdivě informovali o průběhu demonstrace a dalších aktivitách funkcionářů Svazu důchodců ČR i Rady seniorů.

    Další aktualitou byly celostátní pietní akce k 70. výročí vyhlazení Lidic, vypálení osady Ležáků a panychida za statečné parašutisty, kteří spáchali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha v r. 1942. Při všech třech pietách jsme spolu s desítkami dalších organizací pokládali za SDČR také kytice, čímž jsme uctili památku hrdinů, kteří za vlast položili to nejcennější, svůj život. O tom všem ve Zpravodaji také informujeme.

    Zpravodaj vydáváme pravidelně jen v počtu 14 – 16 stránek. Tentokrát se nám sešlo větší množství dalších příspěvků, proto vydáváme ke Zpravodaji následující dodatek. Tento soubor si můžete také stáhnout stejným způsobem, jako Zpravodaj.

    Věříme, že se při přípravě příštího čísla Zpravodaje setkáme opět s velkým zájmem našich organizací pochlubit se svojí činností – nejen zpětně, ale můžete čtenáře informovat o připravovaných programech již dopředu. Na Vaše příspěvky se těšíme nejpozději do 10. září 2012. Pište na e-mail clanky.sdcr@seznam.cz.

    Přejeme všem čtenářům krásné letní dny a pohodové prázdniny a dovolenou.

Hana Němcová, místopředsedkyně SDČR a kolektiv tiskové komise

 

Co se nevešlo do Zpravodaje č. 2 - ke stažení - ZDE