Jdi na obsah Jdi na menu
 


První kladenská organizace Svazu důchodců ČR vzpomíná

25. 11. 2008

 

    1. MO SDČR Kladno byla založena v r. 1991. Zakládající výbor byl pětičlenný a členská základna do konce roku vzrostla na 52 členů. Výborové schůze i členské besedy se tehdy konaly v budově nynějšího Střediska komplexní sociální péče Fontána v Kladně.
    Na tyto začátky rádi vzpomínáme. Vzhledem k nízkému počtu členů jsme měli možnost se lépe poznávat, zejména při besedách s hudbou a zpěvem. Od samého počátku jsme organizovali zájezdy po České republice a Rakousku, vymýšleli jsme náplň akcí včetně soutěží pro besedy - velmi zdařilá byla soutěž o nejoriginálnější klobouk. Jak narůstala členská základna, byli jsme nuceni najít větší prostor pro naše pravidelné měsíční besedy. To se podařilo v r. 1997 v Baráčnickém domě u Meisnerů v Kladně, kde i v současnosti pořádáme naše besedy s různým programem, soutěžemi, a letos jsme začali i s návštěvami divadel. Velký zájem členů je stále o tuzemské i zahraniční zájezdy, které jsou i díky příspěvkům kladenského magistrátu peněženkám seniorů  finančně dostupné. Vedení magistrátu projevuje o činnost naší organizace zájem i tím, že se představitelé města několikrát v roce zúčastňují našich setkání.
    Během 17 let trvání naší městské organizace se členská základna rozrostla na 190 členů. Několikrát se obměnil i výbor (z důvodu nemoci, úmrtí a pod.), který je v současnosti devítičlenný. V jeho čele stojí p. Josef Lukášek a jednání se zúčastňují i tři členky revizní komise. Občas přivítáme na schůzi výboru i předsedkyni krajské rady SDČR Středočes. kraje pí. H. Němcovou, která se jako členka naší organizace zúčastňuje i měsíčních besed.
    Z původního výboru z r. 1991 zůstali již jen 3 členové - p. Lukášek a autorky tohoto článku,

Alena Kohoutová a Vilma Selicharová

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář