Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kladenští důchodci z 1. MO SDČR se loučili s létem

29. 9. 2008

   

    V polovině září jsme si vyjeli na poslední poznávací zájezd, tentokrát do Nových Hradů a do Litomyšle. V autobuse už při odjezdu z Kladna byla nálada výborná, i když počasí nám poněkud nepřálo. Je vidět, že už se blíží podzim a my  s naším cestováním  letos končíme.

V Nových Hradech jsme si se zájmem prohlédli opravený rokokový sál i další přístupné prostory zámku, zaujala nás i vyhlídka z balkonu  na záhony před zámkem – rokokové motivy z tvarovaných keříků buxusu – zkrátka požitek pro oko i pro duši.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

    Pak jsme pokračovali do Litomyšle a už nás provázelo mnohem lepší počasí, i to sluníčko se ještě  ukázalo. V klášterních zahradách před zámkem nás zaujal nádherný anglický trávník, krásně sestříhaný a udržovaný, byla to zelená pastva pro oči. A v zámku pak na nás čekalo překvapení v podobě divadelního sálu!

ObrazekObrazek

To je rarita, vidět dnes nádherné funkční divadlo, které přetrvalo několik staletí. Podobné je u nás v republice jen v Českém Krumlově a další tři v Evropě, takže se Češi mohou návštěvníkům Litomyšle  tímto historickým skvostem opravdu chlubit. My jsem potom  absolvovali prohlídkovou trasu zámku, prohlédli jsme si také starobylé náměstí s podloubím, které nám tak krásně vylíčil spisovatel Alois Jirásek ve svém románu Filosofská historie, a spokojeni jsme se vydali na zpáteční cestu do Kladna.


Obrazek

    Naše činnost však s koncem léta nekončí, pokračujeme  v  pravidelných měsíčních besedách s tancem, tombolou i různými soutěžemi. V září jsme si už  uspořádali „Soutěž o nejkrásnější kalendář“ a mohli jsme vybírat opravdu z mnoha starobylých i novějších kalendářů, které nám přinesli na ukázku naši členové. Zvítězil kalendář „baťovský“ z r. 1936, i když i ostatní se nám také  moc líbily. Členové výboru naší 1. MO Kladno již pro své členy připravují další akce, návštěvu pražských divadel, předvánoční besedu – je toho hodně, co nezištně dělají a co druzí opravdu oceňují – naplňují heslo „Důchodci důchodcům, aby nikdo nebyl sám“. Velká účast na pravidelných setkáních i zájezdech je toho dokladem.

H. Němcová

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář