Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. MO Kladno - společné dovolené

7. 9. 2008

 

Končí prázdniny a končí dovolené

V červnu letošního roku jsme prožili týden dovolené v hotelu Bohemia ve Zdíkově. Každý den jsme vyjížděli za poznáním památných míst Šumavy a navštívili jsme postupně Strakonice, Kvildu, Prachatice, Vimperk, Stachy, hrad Kašperk, Churáňov, Zadov, rozhlednu Javorník, Lenoru, Volary, Hoštice a zámek Blatná.
Tolik nových poznatků a zajímavých událostí v jediném týdnu! Výlety nám pomohl zajišťovat p. V. Zázvorka, který nás svým autobusem pohotově dovezl na všechna žádaná místa.

Obrazek

Churáňov

Obrazek

Stachy - hřiby rostou přímo na náměstí a město je má a chrání jako turistickou atrakci - ona to atrakce je, když rostou již několik let na stejném místě.

Obrazek

Soumarský most

 

V srpnu jsme prožili druhou společnou dovolenou, tentokrát v Jizerských horách. Dobré zkušenosti s penzionem Kitty v Lužanech jsme měli už v loňském roce,  proto jsme se těšili, že si vše zopakujeme v roce letošním.
Pan ing. P. Schlindenbuch se svými zaměstnanci se o nás vzorně staral, vytvořil nám milé přátelské prostředí a připravil bohatý program – přednášky, prodejní výstavku bižuterie, výlety i rozlučkový večer.
Líbila se nám návštěva botanické zahrady a ZOO v Liberci, znovu jsme si prohlédli botanickou zahradu i ZOO v Liberci,zajeli jsme se podívat do Jablonce, Tanvaldu,  Smržovky, vystoupili  jsme na rozhledny Královku a Slovanku, jeli jsme na hrad Frýdlant i do lázní Libverda. Krásná je bazilika Navštívení Panny Marie v Hejnici a nezapomenutelným zážitkem jsou výhledy z Ještědu.

Obrazek

Libverda

Obrazek

Obří sud

 

Dlouho budeme vzpomínat a určitě  budeme v této činnosti – společných dovolených – pokračovat i v příštích letech. Objevujeme stále nová místa v naší krásné vlasti, kde můžeme prožít krásné chvíle. Nejdůležitější však je hlavně to, že společné pobyty stmelují kolektiv a upevňují naše přátelství. Heslo SDČR – Důchodci důchodcům – aby nikdo nebyl sám – svojí dlouholetou činností v naší  organizaci rádi naplňujeme.

Marta Petráková

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář