Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předvolební beseda ve 4. MO SENIOŘI ČR Kladno

7. 10. 2018

 

    Naši říjnovou pravidelnou besedu jsme si tentokrát udělali předvolební. Nepozvali jsme žádné zástupce  tradičních  politických stran, ale mladého kandidáta do zastupitelstva města Kladna, představitele sdružení „Kladeňáci“, kteří mají zájem a usilují o správu města přehlednější, smysluplnější a lepší, než byla doposud. Tím představitelem je p. Tomáš Kutil, 37 let, který mezi nás přišel a zaujal  nás vizí Kladeňáků o rozvoj města. Kriticky zhodnotil, co město potřebuje a jaké priority by měly být po volbách nejdříve uskutečněny, zejména pravidelný styk s občany a veřejná zasedání města v odpoledních hodinách, aby se jich mohlo zúčastňovat co nejvíce občanů (doposud jsou zasedání ráno v 8.00 hod). Také informace na web stránkách města by měla být konkrétní a zápisy z jednání vedení města by měly být přístupné veřejnosti.

    V tomto sdružení „Kladeňáci“ je převážná většina našich mladších spoluobčanů, kteří chtějí mít město moderní a příjemné pro život všech kladenských občanů. Velkou akci, kterou v uplynulých měsících udělali, byla petice proti výstavbě dalšího supermaketu  Globus na Růžovém poli, kde byl původně plánován sportovní areál. Supermarketů už máme v Kladně několik a u některých už zjišťujeme i úbytek zákazníků. Stávající vedení města Kladna však na svém posledním zasedání odsouhlasilo, že příští vedení města je právně zavázáno supermaket Globus v Kladně otevřít co nejdříve. Toto je však pro většinu obyvatel Kladna nepřijatelné. Pan Kutil nám dále nastínil i výhled, co by Kladeňáci ve městě chtěli dobudovat nebo změnit.

    V diskusi jsme probrali velké množství situací a stavů, které nás, kladenské občany trápí a o které by se i mladí spoluobčané měli hodně zajímat. Pan Kutil si naše připomínky zapsal a slíbil, že bude-li ve volbách zvolen, bude se určitě o nápravu v budoucnu zasazovat. 

    Beseda se všem zúčastněným líbila a těšíme opět za měsíc na další shledání.

Hana Němcová, předsedkyně 4. MO Kladno SENIOŘI ČR