Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povídání od Vltavy 2009 - 1. díl

16. 3. 2009

 

    Zdravím všechny návštěvníky těchto stránek a přináším Vám první letošní povídání od matičky Vltavy a hned Vás přesvědčím, že naše ZO SDČR Kamýk nad Vltavou rozhodně na podzim neupadla do zimního spánku. Rozhodli jsme se totiž, že i nadále budeme pomáhat Obecnímu úřadu v jeho aktivitách. Připravujeme totiž na 2.5. tohoto roku turistický pochod „Kamýcký škrpál“ a rádi bychom z něj udělali tradici tak, aby se k nám lidé každý rok rádi vraceli. Naše členky tedy pilně vyrábějí přívěsky ve tvaru pantoflíčku, který si po průchodu cílem odnese každý účastník pochodu. Zaručeně ruční práce . Tímto zveme každého, kdo se nebojí ujít pár kilometrů pěšky. Nebojte se, trasy jsou navrženy tak,že si každý zaručeně vybere.

    V únoru jsme opět sbírali od obyvatel Kamýku a okolí starší oblečení i další předměty denní potřeby, které ještě mohou posloužit těm, kdo nemají nic. Jezdí si pro to pracovníci Diakonie Broumov a píšou nám, že při třídění naší sbírky zaměstnají dalších několik lidí jinak těžko umístitelných na trhu práce. Takže naše pomoc dobré věci je ještě cennější…

    2.3. jsme si udělali první letošní výlet a to do pražského Národního muzea na výstavu „Republika“. Tuto výstavu mohu jen doporučit-pro velký zájem je prodloužena do července t.r. Pro úplnost: Každé první pondělí v měsíci je vstup zdarma. A vidět ukázky ze života první republiky nebo originál „Mnichovské dohody“ za výlet stojí. No a když už jsme v Matičce stověžaté byli tak jsme vyrazili na Pražský hrad (s mezizástavkou v restauraci „U Pivrnce“ na dobrý oběd). Na Hradě je vždy na co koukat, takže jsme stihli „jen“ výstavu o Inckém zlatu (od čehož nás neodradilo ani poněkud nekřesťanské vstupné) a samozřejmě jsme neminuli ani Katedrálu sv.Víta. Obojí v nás zanechalo nezapomenutelný dojem – výstava byla fascinující i poučná a Katedrála nezevšední nikdy. A pak zase hezky domů s tím, že se do Prahy co nejdříve znovu podíváme a že se těšíme na další společné výlety.
Přináším i pár fotek…

    No a protože nejen výlety je živa naše organizace a musíme také „trochu“ pracovat, svolali jsme na 18.3. t.r. výroční členskou schůzi, na které si mimo jiné naplánujeme naši další činnost.

    No a to by z prvního letošního „Povídání“ bylo vše. Na shledanou u dalších dílů


M. Postawová, předsedkyně ZO SDČR Kamýk nad Vltavou

(foto: Tomáš Postawa)

 

Obrazek

"Na Václavským Václaváku"

Obrazek

Někde za tím davem zájemců je originál Mnichovské dohody - dohoda sama se pod příslibem dost příšerné pokuty fotit nesmí ...

Obrazek

"A hele, orloj"

Obrazek

Po dobrém obědě obrázek na památku

Obrazek

Ti staří Inkové to se zlatem uměli ...

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář