Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamýčtí senioři v roce 2018

23. 11. 2018

 

    Podzim a tedy i blížící se konec roku je vhodnou dobou pro ohlédnutí se za uplynulým obdobím. Učinila tak i naše Základní organizace Seniorů ČR v Kamýku nad Vltavou. A tak naše činnost vypadala:

17. února naše členky zabezpečily občerstvení ta tradičním dětském karnevalu pořádaném kamýckým Pionýrem


14. března uspořádala naše členka Olga Poslušná pro školáčky další ročník akce „Jaro uvítáme s knihou“ se čtením ukázek z dětských knih a soutěží o drobné ceny.


16. března proběhla výroční členská schůze, na které jsme zhodnotili naši práci a hospodaření za uplynulé období a po diskusi přijali plán další činnosti. Schůze také potvrdila stávající složení výboru ZO.


19. dubna četly naše členky z knížek na dobrou noc dětem z kamýcké základní školy v rámci školní akce „Usínání ve škole“.


3. května skupinka dobrovolnic naší ZO vyšla vstříc obecnímu úřadu a vytřídila hliníkový odpad z kontejnerů v obci. Ta práce není vůbec příjemná (bylo nutno vytřídit různě znečištěný hliník od ostatních materiálů), ale je nutná a zvládli jsme ji ke spokojenosti, vytřídilo se totiž okolo 50 kg kovu. Výtěžek prodeje byl použit ve prospěch kamýcké základní školy a samozřejmě jsme nežádaly žádnou odměnu.


5. května jsme s podporou obecního úřadu zorganizovali další ročník tradičního turistického pochodu „Kamýcká šlápota“. O trvající oblibě této akce svědčí vysoká účast, tentokráte si na různé trasy pochodu vyšlápli 104 lidé.


2. června jsme se naše ZO podílela na organizaci a průběhu velmi oblíbeného „Pohádkového lesa“, pořádaného v areálu hradu Vrškamýk. Naše členky pobavily děti, kterých přišlo okolo 300, v rolích oblíbených pohádkových bytostí.


16. června náš taneční soubor KántryBáby zatančil na oslavě výročí Sdružení baráčníků v Březnici.


30. června a 1. září uspořádala naše agilní členka Olga Poslušná tradiční farmářské trhy, jejichž tradice coby výročních trhů sahá až do doby Marie Terezie.


9. až 15. července: na tento termín se výboru ZO podařilo zajistit pro 22 seniorů (nejen členů SČR) wellness a relaxační pobyt 55+ v hotelu MAS v Sezimově Ústí.


26. července naše ZO uspořádala již tradiční zájezd pro celé rodiny do parku Mirákulum v Milovicích.


1. října na pozvání ZO SČR ve Slaném zatančil náš taneční soubor KántryBáby na tamější kulturní akci.


6. října nejen pro nás uspořádal Obecní úřad velkou oslavu Dne seniorů.


    V rámci oslav 100. výročí republiky předvedeme malou scénku s tématem dění v obci ve 30. létech 20. století.

    V průběhu roku se okolo 20 seniorů  (nejen členů SČR) zúčastňuje přednášek dalšího semestru Akademie 3. věku pořádané VISK Středočeského kraje. Součástí semestru byl 19. 6. poznávací zájezd do Kutné Hory.


    Závěrem nelze než poděkovat Obecnímu úřadu v Kamýku nad Vltavou a zejména starostovi Petru Haladovi za maximální podporu, bez níž bychom řadu zmíněných akcí asi nemohli pořádat. O rozsahu této podpory svědčí i fakt, že se Kamýk nad Vltavou v soutěži „Obec přátelská seniorům 2018“ umístil na 3. místě. Naše delegace se 31.10. zúčastní slavnostního vyhlášení výsledků v Praze.


Za ZO SČR v Kamýku nad Vtavou Miloslava Postawová, předsedkyně ZO

 

Náhledy fotografií ze složky Kamýčtí senioři v roce 2018