Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek z Kamýckých listů

1. 12. 2013

 

Vážení přátelé - senioři,
    pomalu se blíží konec roku a tak nám nastává čas bilancování. Myslím, že můžeme říci, že letošní rok se vydařil. Posuďte sami:
 - zorganizovali jsme další ročník tradiční "Kamýcké šlápoty"
 - podařil se i zájezd do Českých Budějovic na veletrh "Hobby"
 - udělali jsme si výlet do Mníšku pod Brdy s výšlapem na poutní     místo Skalku a nepřízeň počasí jsme si vykompenzovali "mezi- přistáním" na Dobříši
 - velké uznání si zaslouží naše členka Olga Poslušná, která zorganizovala farmářské trhy, kterých se účastnilo 15 trhovců a byly hojně navštíveny místními i přespolními. Také naši organizaci společně s paní Evou Neužilovou úspěšně zastoupila na Dni řemesel pořadaném zdejší ZŠ. K tomu si přibrala starost o skalku u školy, květiny u "Pentagonu" a ještě se podílí na tvorbě panenek pro charitu. To vše bez nároku na odměnu. Takových členů si můžeme jen vážit.
 - opět se nám (i díky finanční pomoci OÚ) podařilo zorganizovat tradiční pětidenní zájezd do Jizerských hor a okolí. Zájezd byl opravdu zdařilý, vadou na kráse je snad jen poměrně malá účast, autobus byl obsazenýjen asi ze dvou třetin. Hůře dopadl plánovaný zájezd na "Cibulový jarmark" v Hořovicích, který jsme pro malý zájem museli zrušit.
 - v polovině října jsme uspořádali oslavu Dne seniorů. Opět chci připomenout, že nejde o "jen tak nějakou" oslavu ale o společnou akci s obecním úřadem a rádi bychom docílili toho, aby ji vzali za svou senioři z Kamýku i Velké bez ohledu na členství nebo ne-členství v SDČR. Je přece hezké si sednout ka kafíčku a pohoštění, popovídat si hezky v pohodlí a ne jen před "sámoškou". Rádi bychom Den seniorů  postavili na úroveň Dne matek a uspořádali oslavu "s celou parádou" v sále kulturního domu se vším, co k tomu patří (pohoštěním, hudbou, tancem apod.). Co říkáte, zkusíme příště na pár hodin opustit každodení shon a udělat si čas na pohodu ?

    Do konce roku ještě plánujeme malé předvánoční posezení buďto v zasedací místnosti OÚ nebo ve školní jídelně (podle zájmu) a to na 17.prosince. Uděláme si kafíčko nebo čaj nebo punč a na hodinku až dvě si odpočineme od předvánočního pachtění. Přijďte se pochlubit cukrovím nebo novými recepty nebo si jen tak posedět a popovídat !

    "Akce Adžamal" neboli výroba panenek pro charitu nadále pokračuje, pomozte nám je obléci do pletených či háčkovaných nebo šitých šatiček - moc bychom potřebovali další švadlenky. Nebojte se a přijďte pomoci ! Také pleteme ponožky-kdo s námi bude spolupracovat? Věřte, že při tom i ty nevlídné podzimní a zimní dny lépe ubíhají a nejsou tak depresivní a zároveň tím pomůžete potřebným.

    V současné době vyjednáváme s lektorkou, která by zájemce naučila základy pletení košíčků z pediku nebo papíru. Pokud se to podaří, budeme se učit a věřte, že z těchto materiálů se dají vyrobit krásné věci jen tak pro radost nebo jako dárky či na prodej.

    Letos jsme místo oken a předzahrádek hodnotili vztah našich spoluobčanů k místu, ve kterém žijí, přesněji řečeno snahu ke zvelebování svého okolí.
V Kamýku nás nejvíce zaujala paní Chýlová s panem Králem a paní Adamjakovou a jejich péče o záhonky a místo k posezení u bytovek, ve kterých žijí a s nimi i paní Jechortová, která týden co týden zametá u stejných bytovek a uklízí kolem popelnic a kontejnerů to, co tam někteří spoluobčané natropí. Ve Velké to je skupina kolem paní Králíčkové a Krajské, která neváhá zorganizovat a hlavně provést úklid nebo úpravu veřejných pro-stranství tam, kde je třeba. Musím konstatovat, že ve Velké mají k tomuto daleko lepší vztah než v Kamýku. Všichni jmenování budou oceněni drobnými dárky. Škoda jen, že se nenajdou další šikovné ruce, které by stejně upravily i dětské hřiště v Kamýku, které je na pěkném místě a po úpravě už také volá.

    Na závěr bych ráda upozornila, že pořád ještě probíhá sběr plastových víček od PET láhví, na které je k dispozici kontejner u vchodu do budovy OÚ.

   To je zatím vše, těm, kdož dočetli až sem, děkuji za pozornost a trpělivost.

Předsedkyně MO SDČR v Kamýku n. Vlt. M. Postawowá

článek je převzatý z www.senior-kamyk.webnode.cz