Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charitativní akce Adžamal-Berkat - výzva a zkušenosti z Kamýku nad Vltavou

18. 7. 2010

 

Vážení přátelé – senioři!

    V lednovém čísle Doby seniorů byla zveřejněna výzva paní Neomytkové z Humpolce k zapojení do charitativní akce „Adžamal-Berkat“. Šlo o rukodělnou výrobu panenek ušitých z různých zbytků látky a oblečených do pletených nebo ušitých šatiček a jejich následný prodej na aukcích ve zmíněné akci. Z výtěžku prodeje bude financována léčba a operace těžkých očních vad, kterými v léty válek a vlády náboženských fanatiků v těžce zkoušeném Afghánistanu trpí zejména děti.

    V naší organizaci SDČR v Kamýku nad Vltavou jsme se rozhodli k této akci připojit a začalo shánění propozic, střihu, materiálu (např. starších prostěradel, vlny, korálků, knoflíčků atd.) i šikovných a hlavně ochotných rukou.

    S propozicemi nám pomohla paní Neomytková, která nám prostřednictvím e-mailu zaslala i střih a zodpověděla všechny dotazy. Pak už nám nic nebránilo se do toho pustit. Práce to byla radostná, začínalo nás pár a postupně se přidávaly další ochotné šičky i z jiných obcí – jednu z panenek ušila i devadesátiletá babička našeho pana starosty. A tak není divu, že na cestě k novým majitelům je jen od nás 80 panenek !

    Tak si myslíme, že takto šikovných žen je v různých koncích naší země mnohem a mnohem více – jen o té akci nevědí, což je škoda. Šití těchto panenek jednak pomůže dobré věci a také je to příležitost jak se sejít v ošklivějších dnech roku někde v teple (v klubovně, domácí dílničce atd.) a při práci si popovídat třeba nejen o svých starostech i radostech, bolístkách i nadějích ale také o plánech do budoucna, návrzích na další práci SDČR atd. atd. Taková setkání můžou pomoci zahnat chmury, které občas pronásledují každého z nás a pocit dobré práce pro dobrou věc také stojí za to.

    A tak se ptám: Nechcete to zkusit také? My, šičky z Kamýku nad Vltavou Vám budeme přát krásné zážitky a pěkný pocit, že ještě zvládneme spoustu věcí, hlavně ve společnosti stejně naladěných lidí.

    Potřebné informace, kontakty apod. Vám poskytne paní Neomytková (e-mail: j.neomytkova@seznam.cz).

Za výbor SDČR v Kamýku nad Vltavou

předsedkyně Miloslava Postawová

 

Obrazek