Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokolky - seniorky na týdenním pobytu v Jizerkách

19. 11. 2008

 

    Tento pobyt se konal od 27.10 do 3.11. 2008. Trochu s obavami na počasí jsme vyjely. Celý pobyt byl sám pohyb, jak dopoledne, tak i odpoledne. Za každého počasí vyrážely jsme do okolí. Cílem byly většinou rozhledny. Podívaly jsme se na Bramberk, Slovanku, Královku, Černou Studnici a Nisanku. Jinou cestou k cíli jinou cestou zpět. Ti zdatní nachodili hodně km, ostatní si to užívali v pohodě a pohodlnějším tempu.
    Počasí bylo zprvu trochu uplakané, v polovině týdne se však vylepšilo. My však chodily za každého počasí a vracely se až za tmy do teplé náruče penzionu. Vzduch čirý, lahodný. Krajina malebná. Tmavé lesy zdobené zlatými břízami a modříny. Navštívily jsme též ZOO v Liberci a Botanickou zahradu. Podívaly jsme se do Jablonce nad Nisou.
    Strava jako domácí, jednoduchá ale chutná. Na tom jsme se všechny shodly.
Pro zpestření pobytu bylo pro nás připraveno několik akcí v jídelně, např. prodejní výstava jablonecké bižuterie, kde jsme si téměř všechny udělaly radost. Večerní posezení s horolezcem Jiřím Hladíkem s diapozitivy. Zážitky z Himalají, Alp i And. Potěšilo nás, že znal osobně též našeho horolezce Viléma Heckla z Černošic, který zahynul v Peru. Prodejní výstava vánočních ozdob. Opět velký zájem a čile se nakupovalo.
    Poslední večer byl věnován hudbě, zpěvu a tanci. Zpestřil nám jej pán s hudbou na klávesy a se zpěvačkou. Tu jsme snad ani nepotřebovaly. Zpívaly jsme s chutí samy, až se hory zelenaly. Také se tančilo s velkým nasazením a nebylo vůbec znát že tanečnicím bylo přes 70 nebo 80 let. Naši 11-ti člennou skupinu vedla naše milá Hanka Fořtová, ostatní byly členky Sokola Praha 5 - Podolí.
     Vracely jsme se spokojené, v pohodě a slibujeme si, že to napřesrok zopakujeme. Dobrý důvod je též, že cena pobytu i s dopravou od Hlavního nádraží a zpět je výhodná.

Za účastníky zájezdu Jiřina Pomahačová

Obrazek

Černá Studnice - zima

Obrazek

Pohled na Penzion Kitty

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář