Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pobyt v Janských lázních

16. 9. 2008

 

Od 2. do 7. září 2008 pobyt v Janských lázních. Jelo nás 10 členek ČČK a SD zároveň.

Ubytovány jsme byly v penzionu Astoria, který je v nadaci manželů Olivových asi 5 minut od kolonády. Měly jsme krásné počasí po celý pobyt. První den odpoledne jely jsme s mašinkou se 3 vagonky pro 42 lidí po cestách až na Pomezí. Odtud byl krásný výhled na Sněžku. Další den vyjely jsme lanovkou na Černou horu, procházkou na Černou boudu, zase jiný výhled na Sněžku a Obří důl. Odpoledne do Černého dolu opět vláčkem do penzionu Tibor na báječný borůvkový koláč. Obdivovaly jsme všude krásnou květinovou výzdobu v oknech i kolem pěkných domků. Přímo jsme žasly nad krásnými variacemi a krásou květů. Chodily jsme ke Starostovu prameni kolem pěkného kostela a velké léčebny Vesna. Pak jsme si vyšláply na Boudu Modré kameny a Košťálku sice do pěkného vrchu za vzpomínkami z minulých let. Byly jsme však odměněny překrásnými výhledy zase na druhou stranu.

V pátek večer užily jsme si též diskotéky pro starší poslechem i tancem a dobrým vínkem. Chodily jsme po lázních a pěkných cestách, neustále jsme obdivovaly krásně nazdobená okna květinami. Hlavní květina lázní muškáty. Krásné kombinace květů, ozdobných listů. Nádherné fuksie.

Počasí nám přálo po celý týden. Spokojené, plné pěkných zážitků, dobrého ubytování i stravování, vracely jsme se do svých domovů. A ještě doma, když jsem zavřela oči, viděla jsem ty barevné záhony, krásné domy vše zalité ve sluníčku. Budeme vzpomínat.

Jiřina Pomahačová, předsedkyně MO SD Černošice

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář