Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praha tak trošku jinak

22. 7. 2018

 

    Opět jedna vycházka, která nás opravdu nadchla. Protože jsme letos rozšířili rádius našich vycházek, zapadla nám do nich i Praha.

    Akce tak trošku na rychlo, ale účast slušná i když nám tentokrát počasí moc nepřálo, ale nejsme z cukru, a tak jsme se vydali na cestu opláštěnkováni a s deštníky nad hlavami.

    Vystřídali jsme meziměstskou dopravu, metro, tramvaj i vlak, takže jsme prověřili spolehlivost našich spojů a musím říci, dopadlo to výborně, dopraváci mají za jedna.

    Díky naší průvodkyni Jarce jsme si užili nevídané pohledy na naší matičku Prahu. Pěšky jsme se vydali z Dívčích hradů, přes Děvín nad Dalejským údolím a částečně Prokopským údolím. Protože pršelo, tak jsme si libovali, že nám není horko ,-), když jsme se v Hlubočepech blížili k restauraci U Škopů, záhadně pršet přestalo a objevilo se sluníčko ☺. Zakončení cesty bylo úžasné, U Škopů prostě umí hosta potěšit. Tak jsme si po krásných výhledech na Prahu, která se před námi otevírala v celé kráse a Jarka nám ukazovala všechny pražské čtvrti, kdy jsme obdivovali přírodu a neuvěřitelné ticho, mohli potěšit i naše bříška.

    Už se těšíme na další procházku po celém Prokopském údolí, kterou máme naplánovanou na příště.

Stáňa Šumná za SČR z.s. MO Buštěhrad

 

Náhledy fotografií ze složky Praha tak trošku jinak (Buštěhrad, 2018)