Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy MDŽ v Buštěhradě

1. 4. 2018

 

    V sobotu 10-tého března jsme se i my přidali k celosvětovým oslavám svátku žen. Jako vždy nám ochotně umožnil využít příjemné prostředí sálu v Restauraci u Bečvářů, pan Kuthan s manželkou.

    Možná si říkáte, proč mám opět číst o tom, jak si kde někdo něco užil, co se podařilo, ale věřte, nejde to, abychom tuto radost nesdíleli. Měli jsme možnost setkat se skvělými tvůrčími lidmi, nejenom ženami, ale také muži . Sál byl zaplněn a všichni mohli využít pohoštění a ženy si odnést kytičku, ano byl to karafiát. Mnoho žen nám ale řeklo, že je mají rády, takže vlastně žádné retro .

    Chci se zmínit hlavně o programu a seznámit s ním ty, kteří neměli možnost vše vidět na vlastní oči a slyšet na vlastní uši.

    V první řadě jsme měli velkou radost, že naše pozvání přijalo trio LEMAJA. Tyto tři skvělé zpěvačky jsou v Buštěhradu známé a tak byla radost o to větší, že je můžeme opět slyšet. K většině svých písní používají pouze svá ústa a hlasivky a o to úžasnější je to zážitek. Tři krásné mladé ženy, které svůj volný čas věnují hudbě a zpěvu a nám přináší radost.

    V programu určenému ženám nemůže chybět módní přehlídka, při které své modely představila další neuvěřitelná žena, Martina Jarkovská. Svou tvorbu směřuje hlavně na večerní šaty a překrásné sukně, které zdobí vlastními kresbami. Modelkami byly, mimo jiné, odvážné ženy z našeho města a tak byl zážitek umocněn.  Modely doplňovaly kabely, kabelky a tašky zhotovené podle návrhů Gabriely Gabčik Beranové. Na nich jsme mohli obdivovat motivy mandal, které jsou její doménou a mandaly se objevily také na sukních, které předváděly modelky při přehlídce. Gabča je současně autorkou techniky tvorby mandal z čajových obalů, které jsme na oslavě mohli také obdivovat. Aby to od ní nebylo málo, mohly jsme se těšit také jejími šperky, prostě žena s neuvěřitelným nábojem.

    Celou akci doprovázely šperky a vitráže paní Moniky Felvarčné, která všechny zaujala svou neuvěřitelnou tvorbou. Měli jsme možnost si nedávno na kurzu vyzkoušet techniku Tifanyho vitráže, která nás uchvátila. Další žena, která dokáže svou prací vykouzlit úsměv na našich tvářích, a můžeme nad jejím umem jen žasnout.

    Hudbu, přehlídku a výstavu doplnil četbou ze své knížky „Život po padesáti (slovech)“ pan Jan Beran, který se zhostil role moderátora. Pan Beran, je také autorem básniček ke každému jménu v kalendáři a tak bylo velmi příjemné mu jen tak „nahazovat“ data a on k nim vždy přečetl vždy vtipnou, ale mnohdy také poetickou básničku. Že je Honza Beran také mužem s velkým talentem, a doplnil tak hezky skvělou ženskou část, jsme nikdo z nás nepochybovali. Později vzal do ruky ještě kytaru a mohli jsme si večer krásně prodloužit a zazpívat si.

    Nezůstaly jsme pozadu ani my buštěhradští, připravovali jsme se poctivě na hodinách Řeckého tance, abychom přítomné potěšili krásnými rytmy řecké hudby. No pravda tréma byla veliká, ale při tanci se k nám dokonce přidali další odvážlivci a byla i legrace .

    Celý večer dokumentoval další skvělý muž, pan Tomáš Fencl, díky němuž máme zdokumentované krásné zážitky.

    Mnoho ze zúčastněných si odnesli nejen spoustu zážitků, ale také šperky, vitráže, kabelky a knížku, které si mohli zakoupit přímo od autorů a tak se těšíme na příští rok a oslavu si zopakujeme.

    Všem, kteří se na přípravě a průběhu celého večera podíleli, ještě jednou mnohokrát děkuji, stálo to za to .

 

Za „Věčně mladé seniory“ St. Šumná

 

Náhledy fotografií ze složky Oslavy MDŽ v Buštěhradě (2018)