Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítězové fotosoutěže 2016

17. 9. 2016

 

 

Krajská rada Svazu důchodců ČR, o.s. Středočeského kraje
272 01  Kladno, Mostecká 3229 

   e-mail: nemcova.sdcr@seznam.cz

www.sdcr-stc.estranky.cz

 

    Jménem Krajské rady  Svazu důchodců České republiky, p. s. Středočeského kraje, děkuji všem účastníkům fotosoutěže na téma „Růže, symbol přátelství očima seniorů“. Opět jsme obdrželi spoustu krásných fotografií, které by si všechny zasloužily zveřejnění i na našem webu. Omluvte nás, bohužel to z kapacitních důvodů webu nejde tak, jak jsme to při vyhlašování prvních fotosoutěží původně plánovali.


Vítězné fotografie:

  • 1. místo  Marcela Zouharová, Praha „Přátelství ani růži mráz nespálí“
  • 2. místo Hana Šenfeldová, Kyšice „Lidická růže přátelství a míru“
  • 3. místo Milena Sobolová, Kaplice „V odkvetlé růži je i její začátek“

    Protože se ze zaslaných fotografií za dohledu odborné poroty opravdu těžko vybíraly k ocenění jen tři nejlepší, dovoluji si zde vyjmenovat i další autory a autorky, jejichž fotografie zasluhují naše uznání:

Pavel Hanžl, Ing. Hana Pokorná, Stanislav Vojíř, Věra Boštičková, Ludmila Caránková, Václav Dědek, Hana Krupičková, Tereza Polanková, Květoslava Baláková, Václava Sladovníková.

    Fotografie jsou uvedeny na webu ve fotogalerii. Také je přidáme k putovní Výstavě „Život v přírodě očima seniorů“, která bude instalována od 1. června do 31. srpna 2017 v Národopisném muzeu v Třebízi u Slaného.

    O dalších výstavách v různých místech republiky jednáme, a zejména Vaše nabídky, odkazy nebo poznámky k fotosoutěži moc ráda uvítám.

    Nakonec mi dovolte, abych opětovně poděkovala účastníkům fotosoutěže, odborné porotě a sponzorům i spolupracovníkům. Je to pro mě vždy krásná, i když organizačně velmi náročná práce stihnout nejen vyhlašované termíny, ale hlavně zodpovědně vybrat opravdu ty nejlepší fotografie. Mám skutečně radost, že se naše fotosoutěže, které vyhlašujeme již  od r. 2013, líbí a že za podpory a záštity hejtmana Středočeského kraje p. Ing. Petery můžeme z fotografií instalovat i putovní výstavy v různých místech České republiky. Během uplynulých let to byly většinou dvouměsíční výstavy ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně, v Památníku Lidice, v hotelu Centro**** v Hustopečích u Brna, v městském divadle v Novém Boru spolu s krásnými výrobky našich kroužků šikovných rukou, dále v Památníku Ležáky a v prostorách Městského úřadu Buštěhrad v buštěhradském zámku.

    Příspěvky k právě skončené fotosoutěži můžete opět posílat na adresu fotosoutez.krsdcr@seznam.cz, uveřejníme je i na web stránce v rubrice Ohlasy na fotosoutěž.

    Doufám, že ještě v r. 2016 nebo spíš v r. 2017 vymyslíme nějaký další  zajímavý námět, který se bude důchodcům-fotoamatérům opět líbit a budou nám fotky v hojné míře zase posílat. Určitě se o tom na našich web stránkách www.sdcr-stc.estranky.cz v příštích měsících dočtete.

Hana Němcová,  předsedkyně KR SDČR Stč. kraje

 

1_misto_marcela-zouharova-pratelstvi-ani-ruzi-mraz-nespali.jpg

1. místo - Marcela Zouharová, Praha - Přátelství ani růži mráz nespálí

2_misto_lidicke-ruze-pratelstvi-a-miru-hana-senfeldova.jpg

2. místo - Hana Šenfeldová, Kyšice - Lidická růže přátelství a míru

3_misto_v_odkvetle_ruzi_je_i_jeji_zacatek_milena_sobolova.jpg

3. místo - Milena Sobolová, Kaplice - V odkvetlé růži je i její začátek