Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotosoutěž 2012 „Podzim v přírodě očima seniorů“ zná vítěze

30. 11. 2012

 

    Krajská rada Svazu důchodců České republiky, o.s. Středočeského kraje, vyhlásila v září 2012 fotosoutěž „Podzim v přírodě očima seniorů“. K 15. listopadu 2012, dokdy se přijímaly e-mailem posílané fotografie, došlo na adresu fotosoutez.krsdcr@seznam celkem 235 většinou kvalitních fotografií od 40 autorů a autorek.

Porota Krajské rady SDČR, posílená o 2 mladé profesionální fotografy, měla k hodnocení  několik odborných kritérií a vybrala následující vítěze:

Téma „Podzimní příroda kolem nás“

1. místo  Věra Boštičková
2. místo  Josef Dupal
3. místo  Truda Prousková        
 
Téma „Podzim života“

1. místo  Marcela Zouharová
2. místo  Ing. Kristián Bergmann
3. místo  Hana Novotná    

Protože došlo opravdu hodně fotografií, které si zasluhují aĺespoň zvláštní ocenění, vybrala porota MIMO SOUTĚŽ také soubory fotografií těchto autorů:

1. místo Leoš Tůma
2. místo Pavel Horešovský
3. místo Libuše Doušová

    Do užšího výběru kromě vítězů postoupily ještě fotografie od  těchto autorů a autorek:  pí. Jiřina Paurová, Míla Benešová, Ludmila Špačková, Dagmar Dundrová, Marta Šlinská, Miroslava Flekalová, Pavla Radová, Vlaďka Batistová, Mgr. Marie Nežerková, p. Josef Lukášek, Jan Krátký, Jan Havlíček, Ing. Emil Pavlas a Zbyněk Jonáš.

    Všem vítězům upřímně blahopřejeme a ceny předáme na besedě ve 3. Místní organizaci Svazu důchodců ČR Kladno dne 5. prosince 2012. Účast přislíbil také šéfredaktor mediálního partnera soutěže, měsíčníku Doba seniorů, a manažer sponzora fy Kanzelsberger. Výhercům zašleme na požádání ceny poštou.

    V propozicích soutěže jsme informovali, že všechny fotografie uveřejníme na našich web stránkách www.sdcr-stc.estranky.cz ve fotogalerii. Doufám, že se nám to během několika dnů podaří a pak budou mít návštěvníci webu možnost posoudit, jak těžkou úlohu měla porota při výběru vítězných fotografií.

    Milovníci ušlechtilého koníčku – fotografování – se mohou těšit na vyhlášení pokračování této fotosoutěže opět na našich web stránkách www.sdcr-stc.estranky.cz v r. 2013. Zvolili jsme téma „Zima v přírodě očima seniorů“ a „Aktivní senior/seniorka ani v zimě nespí“.

    Vzhledem k tomu, že po prvotním nesmělém pokusu, kdy jsme neměli dostatek finančních prostředků na hodnotnější ceny,  bychom chtěli v dalším pokračování ocenit více účastníků fotosoutěže i kvalitnějšími cenami. hledáme proto sponzory,  kteří  by nám věnovali finanční dar nebo věcné ceny. Uvedeme je opět jmenovitě v propozicích soutěže. Krajská rada Svazu důchodců Středočeského kraje má vlastní účet a IČO, můžete nás kontaktovat na e-mail nemcova.sdcr@seznam.cz. S finanční pomocí souvisí i možnost uspořádat z krásných fotografií i výstavu, třeba i putovní.

    Věřím, že se nám naše plány podaří uskutečnit a přesvědčíme širokou veřejnost, že starší člověk nemusí prožívat podzim života bez zájmu o společnost  nebo někde v ústraní. Současný senior se chce po ukončení aktivní pracovní činnosti v rámci možnosti a zdravotního stavu věnovat svým zájmům, na které neměl dříve čas. A k tomu mu slouží také i členství v našich organizacích, kde v kolektivu vrstevníků může uplatnit bohaté zkušenosti, které získal během celého života. Věřte, že takový postoj není málo a mnohé z nás taková činnost naplňuje pod heslem „Důchodci důchodcům, aby člověk nebyl sám“.

Hana Němcová, místopředsedkyně Svazu důchodců ČR