Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyhlášení výsledků fotosoutěže "Památná místa ČR očima seniorů" a "Památná místa 2. světové války"

10. 6. 2015

 

    Krajská rada SDČR Středočeského kraje děkuje všem soutěžícím, kteří zaslali svoje fotografie na zajímavé letošní téma – "Památná místa ČR očima seniorů". Soutěž jsme vyhlásili i vzhledem k letošnímu 70. výročí ukončení 2. světové války, proto druhé téma bylo "Památná místa 2. světové války očima seniorů".

    Je vidět, že senioři mají citlivé "fotografické oko" nejen pro zachycování událostí v rodině či v přírodě, ale i pro témata daleko vážnější. I z těchto důvodů bylo opravdu těžké z krásných fotografií vybrat ty nejlepší autory.

   V první fotosoutěži "Památná místa ČR očima seniorů" vyhráli:

1. místo:   Jana Wittlichová – Staroslavná Budeč
2. místo:   Zdeněk Šabat – Pohled na Hazenburk
3. místo:   Josef Randus  -  soubor fotografií památníků historických bitev v Čechách (bitva u Lipan, bitva u Hradce Králové)

V druhé fotosoutěži "Památná místa 2. světové války očima seniorů":

1. místo:   Věra Boštičková – Lidická žena
2. místo:   Michal Šlinský – Památník Ležáky – soubor fotografií
3. místo:   Stanislav Vojíř – Pomníček zavražděným v Sobínově

Krajská rada SDČR udělila také dvě zvláštní ceny za soubor fotografií v celé fotosoutěži: 

  • pí. Marcele Zouharové za fotografii sousoší "Lidické děti – nesmírná bolest"
  • p. Pavlu Horešovskému za soubor fotografií z památních míst Prlova, Javoříčka, Lidic, Oradouru (Francie), koncentračního tábora Ravensbrück (Německo) a Sant Anna (Itálie)

    Všem vítězům blahopřejeme a pozveme je osobním dopisem k převzetí pěkných cen do Kladna koncem června t.r. Mezi těmi, kteří tentokrát nevyhráli, jmenujme zejména pí. Hanu Wolfovou, Helenu Čiklovou, Libuši Doušovou, Martu Pospíšilovou a p. Josefa Dupala. Ještě jednou jim i dalším nejmenovaným účastníkům fotosoutěže děkuji a přeji hlavně hodně zdraví a spokojenosti, ale také i radosti z úspěšně zachycených okamžiků života a vzpomínek.

    Ve fotosoutěžích budeme i nadále pokračovat, nejbližší vyhlásíme asi v zimních měsících t.r. Téma i podmínky uveřejníme opět na našich web stránkách www.sdcr-stc.estranky.cz a www.sdcr.cz

Hana Němcová, předsedkyně  KR SDČR Stč. kraje