Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajská rada SDČR, o.s. Středočeského kraje, vyhlašuje vítěze 4. kola fotosoutěže 2013 „Léto v přírodě očima seniorů“

6. 10. 2013

 

    Jménem Krajské rady  Svazu důchodců České republiky, o.s. Středočeského kraje, děkuji všem účastníkům 4. kola fotosoutěže na téma „Léto v přírodě očima seniorů“. Opět jsme obdrželi spoustu krásných fotografií, které by si zasloužily zveřejnění i na našem webu. Omluvte nás, bohužel to z kapacitních důvodů nejde tak, jak jsme to při původním vyhlášení fotosoutěže plánovali.

    Přesto z celkového velkého množství fotografií ze všech čtyř kol vybereme ty nejlepší a uspořádáme z nich putovní výstavu. První bude během listopadu 2013 v hotelu LUHA Luhačovicích a druhá v termínu září - říjen 2014 ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně. O dalších výstavách v různých místech republiky můžeme dále jednat, Vaše nabídky, odkazy nebo poznámky k fotosoutěži moc ráda uvítám na e-mailu nemcova.sdcr@seznam.cz.

Ve 4. kole fotosoutěže na hlavní téma „Léto v přírodě očima seniorů“

zvítězili

„Krásy letní přírody“

1. místo Věra Boštičková, Kladno - „Dolomity kvetou“
2. místo Pavel Dostál, Plzeň - „Léto budiž pochváleno“
3. místo Ing. Jiří Šrubař, Praha - „Večerní Mariánské Lázně“

„Senioři jsou aktivní i v létě“

1. místo Karel Kögler, Nový Bor - „Světem na třech kolech“
2. místo Věra Boštičková, Kladno - „Za hranice všedních dnů“
3. místo Ing. Rudolf Konečný, Rožnov - „Sedmdesátníkovi musí pomáhat silná vůle“

    Protože se ze zaslaných fotografií za dohledu odborné poroty ty nejlepší opravdu těžko vybíraly, dovoluji si zde vyjmenovat i další autory a autorky, kteří podle mého názoru zasluhují za krásné fotografie naše uznání:

    Truda Prousková, „Senioři hrajou kuličky aneb Archimédes by se divil“, Marcela Zouharová, fotky „Kořeny“ a „Po dešti“, Ing. Karel Bergman, „Velehory se shlížejí horském plese“, Ing. Zuzana Štěpánková, „Vlčí máky na skále“, Zdeněk Šabat, fotky „Růžové lekníny“ a „Velehorské pleso“, Soňa Kubcová, „V jeskyni Slovenského ráje“, Eva Vopelková, „Motýl na jiřince“, „Krásná jiřina“ a „Kořeny v lese“, Květa Budínová, „Domky se shlížejí ve vodě“, Jan Teimer, „Růžový květ máku“, Dagmar Dundrová, „Ještěrky“, Ing. Rudolf Konečný, „Kachna s káčaty“, Anna Dostálová, „Čmeláci“ a „Krásný motýl“, Eva Krejčíková, „Růžový keř“, Slavomír Veselý, „Osvěžení v Metuji“, Libuše Doušová, „Před bouří“ a „Krásná lidická růže“

    V penzionu OAZA v Lidicích předáme dne 3. října 2013 vítězům ceny za účasti mediálního partnera, šéfredaktora měsíčníku Doba seniorů Mgr. Vonderky, který v příštím čísle Doby seniorů zveřejní vítězné fotografie i z tohoto posledního kola.  Přítomné účastníky setkání přijde pozdravit starostka obce Lidice pí Veronika Kellerová i předseda správní rady penzionu OAZA p. Marek Veselý. Účast přislíbili i někteří sponzoři, kteří nám věnovali řadu opravdu krásných a hodnotných cen a předávání cen se zúčastní i šéfredaktor Kladenského deníku. Také nás přijedou pozdravit i někteří vítězové z minulých kol fotosoutěže, takže věřím, že závěr celoroční fotosoutěže se nám vydaří.

    Na tomto závěrečném setkání se chceme také poradit, co s fotografiemi kromě putovní výstavy dělat i v budoucnu, a důležité také bude, zda nám bude i nadále zachována přízeň sponzorů.

    Nakonec mi dovolte, abych opětovně poděkovala hlavně Vám, účastníkům fotosoutěže, dále odborné porotě, mediálnímu partnerovi Době seniorů, sponzorům i spolupracovníkům. Byla to pro mě krásná, i když organizačně velmi náročná práce stihnout nejen vyhlašované termíny, ale mám skutečně radost, že můj nápad všechny soutěžící zaujal a ohlasy byly během průběhu celého roku velmi příznivé a povzbuzující. Díky za ně. Doufám, že v r. 2014 vymyslíme – tentokrát už i se spolupracovníky – nějakou další fotosoutěž se zajímavým námětem, která se bude důchodcům - fotoamatérům opět líbit a stejně jako v této končící soutěži nám budou fotky posílat. Určitě se o tom na našich web stránkách www.sdcr-stc.estranky.cz v příštích měsících dočtete.

Hana Němcová,
místopředs. Svazu důchodců ČR a předs. KR SDČR Stč. kraje

vera_bostickova_dolomity_kvetou_1m--1-.jpg

1. místo - Dolomity kvetou

 

pavel_dostal_leto_budiz_pochvaleno_2m--1-.jpg

2. místo - Léto budiž pochváleno

 

jiri_srubar_vecerni_marianske_lazne_3m--1-.jpg

3. místo - Večerní Mariánské lázně

 

karel_kogler_svetem_na_trech_kolech_1m--1-.jpg

1. místo - Světem na třech kolech

 

vera_bostickova_za_hranicemi_vsednich_dnu_2m--1-.jpg

2. místo - Za hranicemi všedních dnů

 

rudolf_konecny_sedmdesatnikovi_musi_pomahat_silna_vule_3m--1-.jpg

3. místo - Sedmdesátníkovi musí pomáhat silná vůle