Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajská rada SDČR, o.s. Středočeského kraje, vyhlašuje vítěze 3. kola fotosoutěže 2013 „Jaro v přírodě očima seniorů“

10. 7. 2013

 

Vážení čtenáři našeho webu a zájemci o fotografování,

    s radostí mohu oznámit, že 3. kolo fotosoutěže 2013 „Jaro v přírodě očima seniorů“ bylo opět úspěšné. Děkuji všem autorům a autorkám za krásné fotografie, které do soutěže poslali.

    Soutěž jsme vyhlásili ke 20. dubnu 2013 a do uzávěrky 20. června 2013 došlo celkem 168 vesměs kvalitních fotografií. Porota Krajské rady Svazu důchodců ČR, o.s. Středočeského kraje v úzké spolupráci s dvojicí mladých profesionálních fotografů měla opět velké dilema vybrat ty nejlepší.

Téma „Jarní příroda se probouzí“

1. místo Stanislav Vojíř, Nové Dvory – fotografie „Kvetoucí broskvoň“
2. místo Anna Dostálová, Plzeň -  fotografie „Kostel shlížející se ve vodní hladině“ 
3. místo Věra Boštičková, Kladno - fotografie „Jaro na vsi – kaplička“

Téma „Senioři vítají jaro“

1. místo Ing. Jiří Šrubař, Praha - fotografie „Zachyť tu krásu“
2. místo Libuše Doušová, Lidice - fotografie „Radost“
3. místo Truda Prousková, Mariánské Lázně -  fotografie „Odpočívající turista“
   
    Zvláštní cenu předáme Ing. Zuzaně Štěpánkové z Prahy za soubor fotografií z jarní přírody i za fotografie  „Prvomájový turista“. Je to vzpomínka na kamaráda - seniora, který se i přes vážné onemocnění do poslední chvíle nevzdával aktivní turistiky.

    Jména výherců a vítězné fotografie zveřejníme v srpnovém čísle měsíčníku Doba seniorů, který je mediálním partnerem celé fotosoutěže 2013.

    Do užšího výběru postoupily fotografie od dalších autorů a autorek:
Helena Čiklová - soubor fotografií z jarního výletu na Cvilín, Marta Šlinská – soubor fotografií z jarní přírody a soubor fotografií z náročného výstupu v horském terénu, dále  Václava Sladovníková – fotografie seniorky pod rozkvetlou třešní a fotografie s bílým čápem na zelené louce. Krásné jsou fotografie tulipánů od Josefa Dupala, fotografie prvních jarních skalniček Evy Krejčíkové i zajímavá je fotka Stanislava Vyhlídky – senior s vnoučaty na dětském lesním lanovém pavouku. Kvetoucí kaktusy Dagmar Dundrové zasluhují obdiv a fotografie Petra Pelikána naopak prezentují rozkvetlou zahradu.

    Na podzim 2013 a v prvních měsících r. 2014 uspořádáme z cca 100 fotografií všech čtyř kol putovní výstavu, podrobnosti uveřejníme také na níže uvedených web stránkách i v měsíčníku Doba seniorů. 

    Všem výhercům upřímně blahopřeji a na předávání cen pošlu vítězům pozvánku, termín vzhledem k prázdninám upřesním e-mailem.

    Děkuji touto cestou sponzorům, kteří nám zatím do všech tří kol fotosoutěže poskytli kvalitní ceny. Těší mě i zájem dalších sponzorů o naši fotosoutěž, takže budeme s nějakými jinými tématy pokračovat i v r. 2014.

    Poslední – už 4. kolo fotosoutěže 2013 na téma „Léto v přírodě očima seniorů“ - bude od 20. července do 20. září 2013 a propozice uveřejníme opět na našich web stránkách www.sdcr-stc.estranky.cz v rubrice „Fotosoutěž“.

    Vítám, že se fotosoutěž rozšířila do všech krajů České republiky a že se nám i další aktivní senioři v nejbližší době pochlubí svými „úlovky beze zbraní“. Můžete mi napsat na e-mail fotosoutez.krsdcr@seznam.cz Váš postřeh, radu nebo nabídnout i možnou spolupráci při další plánované fotosoutěži v r. 2014. Na shora uvedeném webu máme k tomu rubriku „Ohlasy na fotosoutěž“.

    Přeji všem milovníkům krásných fotografií a přátel přírody příjemné prázdninové dny a hezkou dovolenou a věřím, že zájem seniorů o naši fotosoutěž bude trvat  i nadále.

Hana Němcová, místopředsedkyně Svazu důchodců ČR

vojir_kvetouci_broskvon_1m.jpg

1. místo - Kvetoucí broskvoň

 

dostalova_kostel_hladina_2m.jpg

2. místo - Kostel shlížející se ve vodní hladině

 

bostickova_jaro_na_vsi_kaplicka_3m.jpg

3. místo - Jaro na vsi - kaplička

 

srubar_zachyt-tu-krasu_1m.jpg

1. místo - Zachyť tu krásu

 

dousova_radost_2m.jpg

2. místo - Radost

 

prouskova_odpocivajici_turista_3m.jpg

3. místo - Odpočívající turista

 

stepankova_prvomajovy-turista_zvluzn.jpg

Zvláštní uznání - Prvomájový turista