Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Zima v přírodě očima seniorů“ - známe vítěze 2. kola fotosoutěže 2013

1. 4. 2013

 

    Krajská rada Svazu důchodců České republiky, o.s. Středočeského kraje, vyhlásila v lednu 2013  druhé kolo fotosoutěže, tentokrát  s názvem „Zima v přírodě očima seniorů“. K 20. březnu  2013, dokdy se přijímaly e-mailem posílané fotografie, došlo na adresu fotosoutez.krsdcr@seznam.cz celkem 192 většinou velmi kvalitních fotografií od 36 autorů a autorek.

    Porota Krajské rady SDČR, o.s. Středočeského kraje měla k hodnocení  několik odborných kritérií a v úzké spolupráci dvou mladých profesionálních fotografů vybrala následující vítěze:

Téma „Zima v  přírodě kolem nás“

1. místo  Ing. Jiří Šrubař, Praha  – Soumrak nad Hradčany
2. místo  Ing. Rudolf Konečný, Rožnov pod Radh. - Zimní boj o přežití
3. místo  Libuše Doušová, Lidice -.Pěkný mrazík   

Téma „Aktivní senioři v zimě“

1. místo  Ing. Rudolf Konečný, Rožnov pod Radh. - Předváděcí jízda
2. místo Harald Fuchs, Nový Bor – Přejezd Lužických hor
3. místo Stanislav Vyhlídka, Lidice – Pan domácí

    Jména výherců zveřejníme i v květnovém měsíčníku Doba seniorů, který je mediálním partnerem fotosoutěže 2013.

    Porota ještě udělila zvláštní cenu souboru fotografií p. Leoše Tůmy z Jihlavy s názvem „Moje setkání s divočáky u Dušejova“.

    Do užšího výběru postoupily také  fotografie od těchto autorů a autorek:

„Zima v přírodě kolem nás“ - Irena Kozáková, Ing. Lubomír Růžička, Daniela Řídká, Eva Krejčíková, Jaroslav Nebuška, Věra Boštičková, Eva Schmidtová, Daniela Růžičková, Marcela Zouharová, Ivan Langr, doc. Ing. Zdeněk Matějka, Alena Koudelková, Marta Šlinská, Ing. Rudolf Konečný, Josef Dupal, Harald Fuchs, Ing. Zuzana Štěpánková

„Aktivní senioři v zimě“ - Dagmar Dundrová, Stanislav Vyhlídka, Ing. Lubomír Růžička, Věra Boštičková, Eva Schmidtová, Truda Prousková, Ing. Jiří Šrubař, Zdena Charvátová, Ing. Rudolf Konečný, Marta Šlinská, Lubomír Kubec, Hana Novotná

    Všem vítězům upřímně blahopřejeme a na předávání cen pošleme pozvánku.  Účast přislíbil také šéfredaktor mediálního partnera soutěže, měsíčníku Doba seniorů, a další sponzor - majitel penzionu Jiskra. Výhercům zašleme ceny na požádání poštou.

    Vzhledem k tomu, že dosavadní dvě kola měla příznivý ohlas, nabídneme milovníkům fotografování další pokračování opět na našich web stránkách www.sdcr-stc.estranky.cz v dubnu 2013. Tentokrát jsme zvolili téma „Jaro v přírodě očima seniorů“ s kategoriemi „Jarní příroda se probouzí“ a  „Senioři vítají jaro“.

    Přesvědčili jsme se, že mezi amatérskými fotografy-seniory je velké množství soutěžících, kteří chtějí ukázat ostatním, že starší člověk nemusí v důchodu být bez zájmu o společnost  nebo žít někde izolovaně v ústraní. Současný senior se chce po ukončení aktivní pracovní činnosti v rámci možnosti a zdravotního stavu věnovat svým zájmům, na které neměl dříve čas. A k tomu mu slouží také i členství v našich organizacích, kde v kolektivu vrstevníků při volnočasových aktivitách může uplatnit bohaté zkušenosti, které získal během celého života. Takový postoj k životu je chvályhodný a mělo by tak žít co nejvíce seniorů.

Hana Němcová, místopředsedkyně Svazu důchodců ČR

soumrak-nad-hradcany.jpg

1. místo - Soumrak nad Hradčany

 

zimni-boj-o-preziti.jpg

2. místo - Zimní boj o přežití

 

pekny-mrazik.jpg

3. místo - Pěkný mrazík

 

predvadeci-jizda.jpg

1. místo - Předváděcí jízda

 

prejezd-luzickych-hor.jpg

2. místo - Přejezd Lužických hor

 

pan-domaci.jpg

3. místo - Pan domácí

 Zvláštní cena poroty - Moje setkání s divočáky u Dušejova

dsc_0019-x.jpg

dsc_0039-xx.jpg

 

dsc_0045-b.jpg

dsc_0048-p.jpg

 

dsc_0094-p.jpg

dsc_0103-a.jpg

dsc_0118-x.jpg

dsc_0137-x.jpg