Jdi na obsah Jdi na menu
 


Důchodci a ZOO Praha

4. 3. 2013

 

    Snažil jsem se zajistit pro důchodce bezplatné vstupy do ZOO Praha.zoopha.jpg

    Výsledkem jednání s vedením ZOO bylo, že jsem byl upozorněn na to, že každé pondělí mají důchodci vstup za pouhou 1 Kč. Jistě mnozí z vás tuto informaci ovládají, já to nevěděl. Nyní to pro jistotu oznamuji a věřím, že v jarních měsících si mnoho z vás najde jako cíl své cesty právě ZOO Praha.

    Kdo by si chtěl cestu zpříjemnit malým dobrodružstvím, doporučuji pro cestu využít převozu přes Vltavu, ke kterému se dostanete autobusy č.107, 147 a 355 z terminálu Dejvická (Kulaťák) do stanice „Podbaba-přestup na přívoz“. Je to stanice na znamení a v městském tarifu.  Lístek zakoupený na autobus platí i pro převoz lodí, která přeplouvá každých 10 minut. Po přeplutí na protější břeh se vydáte krásnou procházkou vpravo směr ZOO, kam dorazíte cca za 15 minut pohodlnou chůzí. Vchod do ZOO je přímo od Vltavy (jeden z vchodů), takže není nutné chodit až k hlavní bráně. Totéž platí i pro cestu zpět. 

    Pro ty, kteří ještě v ZOO Praha nebyli, nebo byli dávno, sděluji, že v ZOO je mnoho možností k občerstvení a za slušné ceny se dá naobědvat ve více restauracích.

    Závěrem ujišťuji všechny, že právě pražská ZOO je dle mého názoru jedna z nejkrásnějších na světě a nenavštívit ji je něco jako hřích ...

M. Vajs, předs. Krajské rady seniorů Středočeského kraje