Jdi na obsah Jdi na menu
 


Senioři Středočeského kraje se bavili a tleskali

24. 12. 2012

 

    Nabitý sál hotelu Kladno potleskem přivítal vynikajícího herce divadla ABC Praha Oldřicha Víznera (65) a studentku 2. ročníku DAMU Annette Nesvadbovou (20) - vnučku herce a malíře Miloše Nesvadby.

    Přes velký věkový rozdíl oba dva s velkou dávkou humoru a vtipu odbourávali bariéry mezigeneračních vztahů a potvrzovali, že na „prknech, která znamenají svět“ takové bariéry neexistují. Bylo sympatické slyšet od Oldřicha Víznera jeho vzpomínky na herecké začátky právě v Kladenském divadle, kde po absolutoriu DAMU několik let hrál, jeho vzpomínky na nejlepší role a postavy, které zosobnil v dlouholeté herecké praxi, bylo krásné poslouchat zaujetí mladé, talentované budoucí herečky a představy o tom, jaké role by chtěla hrát a jaký směr herectví si vytyčila. Jistě nikomu neunikla krása českého jazyka, kterým se oba dva dokázali vyjadřovat.  Kdo přišel, nelitoval.  Oldřich se na závěr přiznal, že je jedním z nás – seniorů, a že nám drží palce v našem snažení za lepší život seniorů.

    Akci zorganizovala Krajská rada seniorů Středočeského kraje s mediální podporou Radia Relax (92.3 FM)  a moderování se excelentně ujala předsedkyně 3. ZO SDČR Kladno Hana Wolfová.

    Senioři Středočeského kraje se mají i dále na co těšit, Krajská rada seniorů připravuje besedu s veterány hokejového klubu Kladno, spojenou s podpisovou akcí, konkrétně s bývalými reprezentanty Pospíšilem, Kaberlem a Novým.

Miloslav Vajs, předseda Krajské rady seniorů Stč. kraje