Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. ročník Manifestačního běhu míru Kladno - Lidice

4. 3. 2013

 

    beh.jpgKrajská rada seniorů Středočeského kraje připravuje 1. ročník Manifestačního běhu míru Kladno – Lidice. Uskuteční se 8. června 2013 pod záštitou hejtmana Středočeského kraje MVDr. Řiháka, ve spolupráci s Magistrátem statutárního města Kladna, Městskou policií Kladno, kladenskými seniorskými organizacemi i studenty kladenských škol.

    Start připravovaného běhu bude v dopoledních hodinách v Kladně u gymnázia u památníku, věnovanému lidickým ženám a dětem. Cíl bude u Památníku Lidice. Délka celé trasy je cca 7,5 km, délka zkrácené trasy je 3,5 km. Je určena jak amatérským, tak i profesionálním běžcům bez rozdílu věku a pohlaví s cílem zúčastnit se  a vyjádřit svoji úctu obětem vypálení obce Lidice v r. 1942.

    Všechny podrobnosti běhu budou včas předány členským organizacím důchodců a zveřejněny na web stránkách Svazu důchodců České republiky (www.sdcr.cz), na webu Krajské rady SDČR Středočeského kraje (www.sdcr-stc.estranky.cz), v místním tisku, v Rádiu Relax, v měsíčníku Doba seniorů atd.   

    Zvažte proto již dnes, běžci i neběžci, ženy a muži, děti a studenti, svoji účast v 1. ročníku běhu, který se může v budoucnu stát pravidelným aktem vyjádření solidarity, sblížení generací, utužení vašeho zdraví i společenskou událostí města Kladna.

Miroslav Vajs, předs. Krajské rady seniorů Stč. kraje