Jdi na obsah Jdi na menu

Umíte hrát stolní tenis?

8. 9. 2008

Nespletli jsme se, neděláme nábor do sportovního oddílu. Jen vám chceme ukázat, že i v seniorském věku se dá sportovat. Přesvědčila nás o tom na naší besedě kralupská rodačka paní Eliška Krejčová, která nás přišla navštívit. Na velmi poutavé besedě se s námi podělila o vzpomínky na mládí, kdy jako bývalá reprezentantka ve stolním tenisu získávala jednu medaili za druhou. Na prvním poválečném šampionátu v r. 1946 v Bratislavě získala svůj první individuální titul ve smíšené čtyřhře, o rok později na mistrovství republiky v Mostě vyhrála dvouhru, čtyřhru a mix. Z prvního poválečného mistrovství světa v Paříži si přivezla bronzovou medaili za družstvo a celkem za svou sportovní kariéru v mládí získala 17 titulů mistryně republiky. Reprezentační dres oblékala více než 10 let, rozloučila se na mistrovství světa ve Stokholmu a sbírkou 7 bronzových medailí obohatila československou síň slávy. Z rodinných důvodů v té době sportovní kariéru ukončila.

Obrazek

Na konci osmdesátých let minulého století se však ke stolnímu tenisu vrátila, začala startem v družstvu neregistrovaných, pak hrála krajskou soutěž v oddíle Kaučuk Kralupy n. Vlt. a byla trenérkou dětí. Později se dozvěděla, že se pořádá mistrovství světa veteránů, zúčastnila se a dnes je nejlepší českou veteránkou ve stolním tenisu. Z evropských šampionátů si přivezla 2 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile a v letošním roce v Rotterdamu získala titul veteránská mistryně Evropy ve čtyřhře a byla druhá v singlu.

Této drobné usměvavé ženě rozhodně  nikdo nechce věřit, že se narodila v r. 1927. Při besedě se nám některými medailemi pochlubila a všichni jsme obdivovali její vitalitu a radost ze života. Děkujeme jí, že nám ukázala, že i ve vyšším  věku se dá aktivně sportovat. Do dalších let jí všichni z naší organizace přejeme hodně zdraví a ještě mnoho sportovních úspěchů.

Jindřiška Holeková, MO SDČR Kralupy n. Vlt.