Jdi na obsah Jdi na menu
 


MO SDČR v Milovicích zahajuje svoji činnost

21. 7. 2011

    Naše organizace byla založena na jaře r. 2011 a od té doby bylo  uskutečněno již jedenáct schůzek. Tři  schůzky byly spojené se setkáním ostatních důchodců, kteří nejsou organizováni v MO SDČR,  a byly pořádány  Městským úřadem v Milovicích. Dále to byla dvě společná setkání důchodců regionu, pořádané Centrem sociálních  služeb Poděbrady. Místní organizace SDČR  uspořádala šest turisticko - poznávacích výletů. Naši členové se zúčastnili Bambiliády, kde pro soutěžící připravili malé pohoštění. Dále jsme představili své ruční práce v červnu na výstavě Senior Handicap v Lysé nad Labem - v oddělení Šikovné ruce - výstavkou háčkování a pletení.

    Na 2. pololetí 2011 připravujeme pravidelné schůzky, které budou každé úterý mimo první v měsíci,  kdy je pořádá  Městký úřad. Pokud dostaneme po vzájemné dohodě prostor, i na tyto schůzky připravíme aktuální  informace o činnosti MO SDČR.

    Dále připravujeme výlety do přírody a návštěvy kulturnich a historických památek. Bude to v době prázdnin výlet prarodičů a rodičů s dětmi do Železničního muzea v Lužné u Rakovníka. Prohlídku zámeckého parku v Lysé nad Labem plánujeme na 19. srpna a bude doplněna výkladem o minulosti zámku a jeho okolí. Dne 10. září navštívíme zámek v Brandýse nad Labem,  Jabkenice a oboru navštívíme dne 8. října.  Pokud bude možnost zajistit dopravu pro méně pohyblivé členy, bude zájezd doplněn ještě o prohlídku některé další památky.

    Protože se znovu otevřela k prohlídce pro turisty Zlatá ulička v Praze, plánujeme ji navštívit dne 12.11.2011. V předvánočním období se podíváme na výzdobu Prahy nebo jiného města. Budeme  pokračovat i v návštěvách divadel v okolí a v Praze.

    Kroužek Šikovné ruce se bude scházet každý pátek od 14.00 hodin. Další aktivity dle možností a přání členú.

    Věřím, že se nám za dobrovolné a obětavé podpory zvolených funkcionářů MO SDČR  podaří v Milovicích naši činnost úspěšně rozvíjet podle svazového hesla Důchodci důchocům, aby nikdo nebyl sám. Určitě toto heslo  budeme i my zcela  naplňovat.

Mšál Miroslav, MO SDČR Milovice